Przed pierwszą wizytą

Często podczas pierwszej wizyty w gabinecie podologicznym, osoby odczuwają stres związany z pokazaniem swoich stóp.

Zupełnie niepotrzebnie!

Schorzenia, czy deformacje stóp są codziennością w gabinecie podologicznym. Nie ma potrzeby ukrywać problemów w butach, czy skarpetkach. W Podosan Gabinet Zdrowych Stóp mogą Państwo liczyć na pomoc, odpowiedź na każde pytanie dotyczące stóp i związanych z nimi problemów.

Pozwól pomóc swoim stopom!

Przed pierwszą wizytą

  • Nie przesadzaj z nadmierną pielęgnacją – umycie stóp jest wskazane, nie należy jednak używać tarek, pumeksów, preparatów złuszczających, obcinać paznokci – zmiany widoczne na stopach (zrogowacenia, zabarwienie płytki) są dla podologa bardzo istotne.
  • Zapisz leki przyjmowane obecnie, bądź stosowane w celu wyleczenia danego schorzenia na stopch – choroby ogólnoustrojowe i farmakoterapia mają znaczący wpływ na wygląd skóry stóp i paznokci.
  • Nie stosuj kremów czy maści do stóp – zaburza to rzeczywisty wygląd stóp.
  • Nie zakładaj świeżo zakupionego obuwia – poziom odkształcenia podeszwy jest istotnym elementem diagnostyki w gabinecie.
  • Zmyj lakier do paznokci, odżywkę, usuń lakier hybrydowy - najlepiej dzień przed wizytą! – zbyt późne usunięcie środków zaburzy obraz płytki paznokcia (rozpuszczalnik zawarty w lakierach nie zdąży wyparować).

Nie bójmy się mówić o swoich problemach ze stopami! Rozmowa to klucz do sukcesu!

Konsultacja jest pierwszym i nieodzownym elementem wizyty w gabinecie podologicznym. Jest to czas, kiedy przeprowadzam z Państwem szczegółowy wywiad, a w razie konieczności wykonuję badanie podoskopowe. Działania te są niezbędne do zaproponowania i wykonania prawidłowej, pełnej i skutecznej terapii. Podczas konsultacji omawiam czas zabiegu, koszty z nim związane oraz ogólny czas trwania terapii. Dopiero po akceptacji proszę Państwa o uzupełnienie Karty zabiegowej i przystępuję do działania.