Umów się na wizytę

Wrastające, wkręcające paznokcie

Problem wrastających paznokci pojawia się najczęściej na skutek nieprawidłowego obcinania paznokci i zbyt ciasnego obuwia. Można go rozwiązać poprzez zastosowanie  nieinwazyjnych metod, bez interwencji chirurga. Jedną z nich jest założenie na paznokieć specjalnej klamry ortonyksyjnej. Skoryguje ona wzrost paznokcia i zapobiegnie jego wrastaniu w skórę w przyszłości. Założenie klamry nie jest bolesne, a tuż po jej aplikacji na paznokciu dolegliwości bólowe mijają. Klamry ortonyksyjne nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, więc nie ma konieczności rezygnacji z żadnej aktywności.

Są rożne rodzaje klamer (plastikowe, metalowe itd.). Przed przystąpieniem do aplikacji klamry dobieram tę, której zastosowanie przyniesie najlepszy efekt terapeutyczny. Wybór jest uzależniony m.in. grubością paznokcia, obecnością stanu zapalnego. Klamra będzie zrastać wraz z paznokciem, dlatego po około miesiącu konieczna jest wizyta kontrolna, aby sprawdzić mocowanie klamry lub  w celu jej przesunięcia.  

W zależności od przypadku aplikację klamry mogą poprzedzać wycięcie wrastającego elementu paznokcia bądź tamponada wrastającego paznokcia z preparatem przeciwzapalnym.

Adres

ul. Staszica 2A
28-100 Busko Zdrój

Kontakt

telefon: +48 884 900 941
email: gabinet@podosan.pl

©2018 Podosan. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Facebook